Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český Kras 2007

4. 1. 2008

Český Kras 2007

15.-17.6.2007

 

         Zúčastnili se: Michal Bareš, Honza Boháček, Petr Janata, Míra Havel, Michala Belšánová a Saša Průchová, okrajově Ferenc a Terka.

         Začnu neobvykle tím co píši na konec. Je to hodnocení akce! Tahle se povedla. K dokonalosti nechybělo téměř nic. A teď na začátek trempu.

         Základní kámen akce jsme položili kde jinde než v Rokycanské hospodě pod Lampou už asi ve 12:45. Nutno podotknout že původní počet účastníků byl pět lidí. Ale právě pod Lampou přibyl šestý účastník. A tím byla Saša. Jelikož u sebe neměla věci, tak odjela ještě na noc domů a dorazila za námi v sobotu. My ostatní jsme v pátek v 17:47 odjeli směrem do Srbska.

         V Berouně jsme ještě pojedli rohlíky se slaninou a po příjezdu do Srbska jsme zapadli k Náplavě. Ještě je třeba napsat že cestou vlakem Míra fotil průvodčí a cestující(hlavně ženy), notně posílen rezavým mokem. U Náplavy potkáváme staré trampy a spolu s nimi zpíváme a hrajeme. Před setměním si zavelíme k odchodu a hledáme nocleh. Daří se nám jej naleznout na kraji Alkazaru, a tenhle flek je bezva schován. K večeru vaříme gulášek a potom už hrajeme na kytaru. Později začíná pršet a my uleháme ke spánku.

         V sobotu stávám první já a Michal. Jdeme si asi v 6:30 zaplavat do řeky. Při návratu do táboru bereme ještě Míru a jdeme fotit Alkazár. Potom vylézáme do prvního i druhého těžebního patra lomu a rozjímáme. Následně balíme tábor a jdeme do Sv. Jána. Navštěvujeme klášter a pramen vyvěrající pod ním. Dále nás čeká ostrý nástup na kopec Sv. Jána. Však pocit na vrcholu skály za tu námahu stál. Nějaký čas trávíme na vrcholu a potom klesáme do sedla. Tady vaříme gulášek a polévku.

         Naší další metou jsou Solvyovo lomy. Cesta tam je přijemná. V lomech absolvují Míra, Michala a Honza prohlídku. Já a Michal už jsme tam byli, tak hlídáme batohy. Po prohlídce nahazujem batohy a zajímavou a celkem i záživnou cestou pokračujeme do Srbska. Naštěstí chytáme tempo a tak v celkem rekordním čase přicházíme opět do Srbska do hospody. Zde se k nám připojuje Saša.

         Z hospody ještě poměrně za včasu odcházíme opět na Alkazar. Chvilku prší, takže déšť trávíme v řece. Po rychlém deštíku je opět nádherně a schneme na slunku. Nádherný pocit…kdo četl Karpatské hry, tak pochopí. Nosíme dřevo na oheň, ladíme kytaru a večerní idyla začíná. Konec už si nepamatuju…J

         Vzhledem k tomu jak vypadá nedělní ráno, tak to bylo večer asi krutý. Kouká na mě akorát prázdná láhev rumu a Becherovky. Původně plánovaný odchod v 9:00 se odkládá až na desátou. Museli jsme totiž uvařit polévku z darů přírody a hlavně česnek!! Nechybí ani ranní koupel.

         Dnešní cesta má být takováto: Alkazar-Srbsko-Kubrychtova Bouda-Ameriky a Mexico-Mořina-Karlštejn. Užíváme si lomy, sestupujeme na dno Velké A. a setkváme se zde s Terkou a Ferencem. Byl to nádherný slunečný den. Zakončení proběhlo na Karlštejně Pod Dračí Skálou a potom na Rokycanském nádraží kde dojíždíme další láhev rumu. Cestou do Radnic ještě celý vlak bavím svým zpěvem a hrou na kytaru. Bezva akce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář