Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dehetnice a Radeč po několikáté

4. 1. 2008

Lezení-Dehetnice 2007/II.

9.9.2007 Petr Janata, Lukáš Fencl

 

     V sobotu odpoledne se domlouváme na tom, že v neděli vyrazíme zalézt na Dehetnickou skálu. Na noc odjíždím na menší cyklovandr a v neděli v poledne se vracím.

     V jednu hodinu nás veze táta kousek za Líšnou a docela dosti prší, po chvíli přestává a tak vyndáváme lano. Jenže než se navážu, tak nezačíná pršet ale rovnou sněžit. Opravdu asi 5 minut sněžilo. Potom ještě trochu zapršelo a nakonec se udělalo hezky a svítilo slunko. Konečně bylo ideálně a tak jsme začali lézt, i když na trochu vlhké skále. První cesta byla Převislá za V. Slanili jsme a začali jsme zkoušet nějaké cesty na skalním bloku C mimo hlavní skálu. Docela to šlo, ale je tam šíleně mechu.

     Potom jsme se vrátili na hlavní blok a dali jsme Odpudivou ke třetímu nýtu. Tahle cesta je bezvadná a brousíme si na ní zuby. Na velké akci v říjnu ji už musíme vylézt celou, dá se říct že jsem se do ní zamiloval.

     Dále už jsme obhlíželi další cesty a hledali plácky na stany až bude větší akce. Pobyt u skály jsme zakončili tréninkem vkládání vklíněnců.

     V půl páté jsme se přesunuli do hospody v Líšné a vzali si číslo na vedoucí podniku. V sedm jsme měli odvoz domů. Bezva lezení. Pravidelný trénink na stěně je znát. 

 

Bouldering na Radči

15.9.2007 Petr Janata

 

     Původně jsme měli jet s Lukášem na Žďár lézt, ale z určitých důvodů nemohl-vybíral brambory. Míra byl v práci a Bohy dělal doma, tak sem vzal kolo, lezečky a maglajz a jel sem hledat šutry. Cesta mě zavedla až do bezvadné bouldrové oblasti pod Radečským hradem. Skvěle jsem se projel a zalezl si. Budu sem jezdit častěji. Večer jsme se alespoň sešli v hospodě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář