Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lezení na Světovině 2007

4. 1. 2008

Lezení na Světovině+grilování

30.6.2007

 

            V sobotu ráno hned po páteční oslavě vysvědčení vyrážíme pouze ve dvou do skal. Mě s Lukášem veze na Světovinu Michal. Vysazuje nás krátce po deváté na silnici Švabín-Františkov u Zbirohu. Vydáváme se po zelené přímo ke skalám. Dorážíme a obhlížíme terén. Volíme cestu Dětský koutek za IV. oblékáme sedáky, rozplétáme lano, navěšujme na sebe materiál a nastupujeme do téměř nezajištěné cesty, pouze ve prostřed na nás zírá jedna rezavá skoba. Lezu první, začátek není těžký. Dostávám se do spárky a zakládám první smyčku. Docela dlouho bojuju s traversem ke skobě. Lukáš mi říká ať se na to vykašlu. Nakonec jsem se tam ale dostal. Vracím se zpět doleva ke komínku. Tam zakládám další smyci. Jeden odvážný krok přes převísek a jsem u místa, které je vhodné ke zřízení štandu-dělám ho. Dole se navazuje Lukáš a já jistím. Zkušeně sbírá matroš a netrvá dlouho a je nahoře. Dolézáme poklidný finiš. Z vrcholu slaňujeme.

            Další cesta je Ďábelská za VI. Chci aby Lukáš šel první, ale nevěří si. Jdu opět já. Začátek je dost drsný. Už v prvních metrech mám docela nasráno, jištění žádný a skála obtížná. Konečně se dostávám alespoň k hodinám. Dávám popruh a postupuji k nýtu. Dávám expresku a dosti se mi ulevuje. Dále lezu ve spáře a kde nic tu nic-žádné jištění. Až pod vrcholovou plotnou takovej pevnější zub. Dávám smyčku a vklíněnec do spárky. Přelézám jištění a jsem metr pod vrcholem. Dostávám křeč do nohy. Dávám buď a nebo. Zkouším se na ruce vyhoupnout na konec. Bohužel došla síla a letím. Když jsem věděl že půjdu dolu, tak sem si říkal že to bude dobrý. Tak dva metry pod smyčku a půjdu dál. Docela sem se lekl když jsem najednou byl metr nad zemí. Vytrhla se smyčka i vklíněnec. Zachránil mi Lukáš bezvadným odjištěním. Na to že to byl 12 metrový pád jsem dopadl ještě dobře. Pár odřenin a pohmožděnej zadek. Dopad na zem by byl o dost horší. Oba dva dost otřeseni asi půl hodiny dřepíme pod skálo a já stále nevěřím že mi vlastně nic není. Potom jdeme vylézt nějaký boulder a pak ještě Dámskou cestu za IV. Na konec slaňujeme plotny a vracíme se na silnici.

            Po příjezdu jdeme na jedno a vysprchovat se. Potom na grilování. To se moc povedlo a seděli jsme až do rána. Den s docela dosti ostrými zážitky. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář