Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malá Fatra 2007

4. 1. 2008

Malá Fatra 2007

Datum:       26.9.-1.10.2007

 

Sestava:      Olina+Zdeněk Červení, Lenka+Petr Štefkovi, Dobra Šrámková, Fanda Jeřábek, Pepa Chalupský, Marian Arbet, Rosťa Florian, Iva Jeřábková, Kuba Stauber, Petr Janata, Božena Bořková

 

         Po večerním zahájení v restauraci na Střelnici vyjíždíme ve středu večer z Rokycan lůžkovým vozem na podzimní přechod Malé Fatry, a to obou jejích částí-Lúčanské a Kriváňské. Asi s hodinovým zpožděním přijíždíme ve čtvrtek ráno do Žiliny. Máme ještě hodinku čas do odjezdu autobusu, a tak dáváme párek v rohlíku a pivo. Asi v 8:30 odjíždíme přeplněným autobusem na Fačkovské sedlo. Ani nejdeme do koliby, ale rovnou se pouštíme do výstupu na Reváň a následně na Kľak. Cesta to byla příšerná, při každém kroku jsme ujížděli bahnem. Po cestě v podstatě pořád pršelo. Přes všechny nepřízně jsme postupovali celkem rychle. Obědvali jsme na skalách pod Kľakem. V 17:00 jsme došli do sedla pod Úplazom, a zde jsme postavili stany. Povečeřeli jsme za deště ve stanech a ulehli ke spánku.

         V pátek ráno vycházíme v 7:30 a stoupáme přes Úplaz na Hlinickou Kyčeru. Výstup sem, byl velice záživný. Za Kyčerou jsme se s Petrem Štefkem trhly a za hustého deště došli na Marikovou. Počkali jsme na ostatní a Rosťa s Marianem to zabalily a šli dolů. My jdeme dál. Tentokrát jsme vzali draka s Pepou a Boženou. Čekáme na Martinských Holých a potom společně všichni sestupujeme 30 minut do hospody. Zde se sušíme a nakonec zde i přespáváme. Večer se tu opravdu povedl. Na úkor dalšího rána J.

         V sobotu jsme vycházeli v 7:30. Dá se říci že spíše vyskakovali, protože chatař nechal zamčené dveře a spal, tak jsme vylezli oknem. Počasí bylo krásné, vylezli jsme zpět na hřeben a pokračovali směrem na Minčol a Strečno. Ve Strečně jsme dali pivo a zahájili výstup na chatu pod Suchým. Velice namáhavý výstup, ale stálo to za to. Na chatě jsme dali opět pivo a polévku. Potom jsme se rozdělili a každý šel jinudy. Já, Pepa a Štefcí jsme šli po náročné stezce přes Suchý a skalní hřeben, ostatní to obešli údolím. Potom jsme společně došli až do sedla Priehyb. Zde jsme spali a večer pozorovali boží západ slunce s ešusem plným horké pálivé polévky. V noci byli slyšet medvědi, ale nechali nás na pokoji.

         Ráno jdeme přes Malý Kriváň, Pekelníka na Velký Kriváň. Je nádherné počasí si maximálně užíváme. Dále jdeme po hřebeni až na Poludňový Grůň a velice namáhavým sestupem na chatu na Grůni. Opravdu náročný sestup. Na chatě dáváme pivo a polévku za poslední peníze. Od chaty jdeme k Dierám a přes Diery do Terchové. Odtud busem do Žiliny. Tady vybíráme z bankomatu a užíváme si večer u piva a jídla a ve 21:37 odjíždíme domů. V Rokycanech jsme asi v 6:00.

         Výborná akce i když jsme nestihli Rozsutce. Měli jsme zároveň ošklivé i nádherné počasí. Malá Fatra se povedla!

 

PS: Hodně sestupů skončilo sjezdy po zadku, terén byl místy velice bahnitý J.

 

Náhledy fotografií ze složky Malá Fatra 2007

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář