Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radeč 2007/I.

18. 12. 2007

Výstup na Radeč 2007/I.

17.2.2007

 

         Na již dlouho odkládaný letošní první výstup na Radeč, jsme vyrazily nakonec jen ve dvou. Byl jsem to já a „Bohy.“ Ostatní se buďto večer řádně uvedli do neschopnosti ráno cokoliv konat, nebo odjížděli za dobrodružstvím do vyšších hor. My jsme jediní neměli co na práci a tak jsme výstup už dále neodkládali.

         Cesta začíná v deset hodin v Radnicích, kdy mne Bohy vyzvedává doma a nechává si u mě notebook na večerní promítání. Vycházíme po červené značce směrem k Ovčínu až na Skřež. Jde se nám krásně a tak žádné zdržování, téměř bez zastávky pokračujeme od hájovny po žluté značce. Stoupání je konečně záživnější, prudší a v příjemném terénu. Místy leží ještě zbytky sněhu, mimochodem vloni jsme zde ještě lyžovali. Nu co, každý rok nemůže být ona Ladovská zima.

         Za necelou hodinku chůze od začátku stojíme na východním vrcholu Brno. Dále vede zelená značka mírným stoupáním až na hlavní vrchol Brno-Radeč(721 m.). Do vrcholové knihy zapisujeme čas 11:25. Je nádherné počasí a máme skvělý čas, pokračujeme tedy až na hrad. Asi po kilometru jsme na místě které nese název Mitterwald(680 m.). Dáváme zde oběd, koukáme do krajiny, která je nám dík dobré viditelnosti otevřena. Vracíme stejnou cestou až na zpět na východní vrchol. Odtud sestupujeme na Bílou Skálu, kde je nově zavedena vrcholovka. Přidáváme dva autogramy a jdeme po zelené až na Sklenou Huť. Tady padá rozhodnutí pokračovat až na Hradiště na Březině. Po menším bloudění v lese přicházíme na Březinský zámek, děláme pár fotek u kaple a u zámku a stoupáme na Hradiště. Tady potkáváme houf dětí, takže rychlý zápis, panoramatické foto z vyhlídky a prcháme dolů, i když je to nádherné místečko na zemi.

         Pokračujeme po červené značce do Přívětic. Po cestě vysíláme signály našim kamarádům v kolik je sraz v hospodě v Radnicích. Naše časové rozvržení bylo opravdu excelentní. V Přívětické hospodě máme totiž čas ještě na dvě piva. Tak je vypijeme a nabíráme kurz Radnice. Po cestě k hájovně nás málem sežral pes, ale vše dobře dopadlo. Na hájovně už se stmívá a tak se ani nezastavíme pohladit divočáka Boženku a jdeme na Ovčín. Z Ovčína jdeme na Radnice přes vrch Florián. Po celém jeho hřebeni fotíme obzor, kde se naskýtá úchvatný pohled západu slunce. Na vrcholu ještě vrcholové foto, na kterém už není ale skoro nic vidět. Je šero a náš foťák to nezvládá. Sestupujeme a míříme k nám domů pro notes. Do hospody jsme byli domluveni na šestou hodinu. V 17:58 stojíme před ní. Dokonalé rozvržení. Rozbalujeme notebook a začínáme prohlížet veškeré naše fotky, nafocené na minulých vícedenních akcí jako Javorníky, Šumava, Amerika atd. Také fotky z Madagaskarského Reunionu a přelet nad Alpami. Super fotky.

         Po vyčerpání našich foto zásob přemýšlíme co s načatým večerem. V Radnicích je ples, ale vzhledem k naší celkově společenské nevzhlednosti volíme lepší variantu a ještě k tomu turistickou. Do petek rezavou limonádu, na hlavy čelovky a jdeme do Svaťáku do hospody. Při příchodu do Újezdu nás zaujala telefonní budka, na chvilku se stala naším terčem zábavy, vše bylo ale v mezích zákona. Ty tři kilometry utekli jako nic a už sedíme v teple hospůdky přímo u krbu. Do hluboké noci jsme vedli sáhodlouhé a duchaplné rozhovory, plánovali další akce a celkově dumali o životě. Pak část naší skupiny čekal přesun zpět do Radnic. Překvapivě jsme v hustém černém lese neztratili orientaci a s přehledem dorazili do Radnic. Ale jelikož únava nebyla ještě dostatečná, na to aby se šlo spát, skončili jsme na diskotéce. Pravda, náš zjev trochu vybočoval s davu, ale vše proběhlo v pohodě. Dokonce nám na přání hrál Black Sabbath a pravej západočeskej bigbít-Sifon.

         To je konec našeho výstupu na místní dominantní vrchol Radeč. Těšíme se na další akci.       

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář