Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šumava – Brčálník 2007

4. 1. 2008

Šumava – Brčálník 2007

 

Termín:  9.-11.11.2007

 

Sestava:  Míra Havel, Tereza Slatkovská, Saša Průchová, Hedvika Zemanová, Kuba Stauber, Lukáš Fencl, Vilda-Magda a Kristýna Karlíčkovi, Véna Jíša, Honza Boháček, Iva Jeřábková, Petr Janata

 

     Téměř každý rok se na Brčálníku alespoň jednou ukážeme a ani rok 2007 nezůstal vyjímkou. Byla to doposud naše největší sólo akce. Koneckonců se zúčastnilo několik nových kamarádů a nutno říct že statečně obstáli. A teď už přímo k akci.

     Sraz byl v 7:45 v Plzni na nádraží ČD u stánku s pivem. V 8:10 nám jel vlak směrem na Železnou Rudu. Dali jsme si pár piv a vystoupili jsme již v Zelené Lhotě. Celou dobu pršelo a jakmile jsme vylezli, tak začalo sněžit. A s přibývajícími metry přibývalo i sněhu. Na Prenetu byla otevřená chata, tak jsme dali pivo, česnečku a ve 12:00 se vydali opět na cestu. Po hřebeni kopírujíce červenou značku dorážíme ve 13:30 na Můstek. Po cestě má Iva bohužel problém s botami a má velké puchýře, ale s noblesou to překonala. Občas je třeba něco vytrpět. Na Můstku (1234 m.n.m.) už celkem fouká a je zima. Přesto zde dáváme jídlo a trochu přitom promrzáme. Přecházíme přes Tomandlův křížek a ve 14:30 jsme na Pancíři (1214 m.n.m.). Chata je zde ještě zavřená a tak hned sestupujeme na Špičácké sedlo. Tady usuzujeme že půjdeme už rovnou na Brčálník s tak jsme asi v 15:30 u chaty. Ubytováváme se, potom vaříme večeři-špagety. Něco kolem 18:00 zasedáme do hospody. Docela jsme se rozjeli a uleháme něco kolem 02:00 ráno. Hrálo se, zpívalo, bylo veselo.

     V sobotu vycházíme v 8:00 od chaty. Ovšem ráno vzdáváme původní plán jít na Velký Ostrý. Je tak 40 cm sněhu, bůh ví kolik tam nahoře. Asi by se musel jít jeden úsek na laně a na to nás je moc a ani ho sebou nemáme. Takže jdeme na sedlo, potom po žluté na Černé jezero. Dosti to fouká a práská do tváří, dělat stopu je docela záhul, ale nakonec zdárně dorážíme k jezeru. Menší občerstvení, foto a pokračujem pořádným stoupáním na Rozvodí kam to jde ještě hůř. To jen rychle přejdeme a sestupujeme k Čertovu jezeru. Při sestupu vyvádíme různé kraviny. Na čertově jezeře trávíme delší čas a já se i koupu ve vodě s teplotou tak +3°C. Potom jdeme po neznačené stezce kolem chaty Bumbálky do Železné Rudy. Zde v hospodě dáváme oběd a pivo. Pak realizujeme výstup na Belvedér po sjezdovce a narážíme zde na pana Františka Strnada který zde vaří pivo. Získali jsme užitečné kontakty. Sestupujeme na nádrží do Rudy. V hospůdce dáváme pivo a v 16:50 jedeme vlakem na Brčálník. Za tmy se vracíme do chaty. Dneska jídlo nějak neprotahujeme a mizíme v hospodě. Dnešní večer je taky pěkný, v hospodě hrajeme i na přání. Nakonec se to zvrhlo v taková zvěrstva jako je třeba pití panáku octa. Bylo toho dost. V kolik se šlo spát už ani nevím.

     Nedělní ráno bylo celkem OK! Až na ty alko výpary v pokojích. V 10:10 jedeme do Rudy a po zelené nad Samoy stoupáme do hotelu Grádl k panu Strnadovi. Po cestě dost bloudíme ale výstup byl úžasně akční J. Nakonec skoro direttisimou s několika pády dolézáme do hotelu. Zde jsme očekáváni, dáváme si pár domácích piv a jídlo. Pan Strnad nás nakonec provedl jeho muzeem piva a skřítků, zjišťujeme že je horolezec čímž získává naše ještě větší sympatie a ještě nás ochotně sváží svým microbusem do Rudy na vlak. Opravdu sympatický pán. Jedno s kouzel cestování se opět potvrdilo, poznávání nových lidí. Z Rudy jedeme v 15:25 vlakem do Plzně. I na zpáteční cestě je veselo, hlavně když se řeší původy slov a Iva se začíná učit literaturu J. Ještě třeba podotknout že Míra na akci začal chodit s Terkou, kterou zde viděl poprvé J. Diesel a já jsme prý opět šíleně chrápali. On navíc ještě udělal ostudu při závěrečném sezení v Plzeňském Hamburku u docela dobrého Budvaru 12°. Téhle asi i nad očekávání dobré akci Zdar!   

 

Náhledy fotografií ze složky Šumava-Brčálník 2007

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář