Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šumava-Prášily

14. 10. 2008
Kdy? 25.-27.1.2008

Kdo? Petr Janata, Iva Jeřábková, Petr Pola, Zdeněk Pliml, Petr Procházka, Petr Mrázek, Fanda Jeřábek, Véna Kohout, Eva Zichová, Eva Janatková, Jana Janečková a spousta dalších z VHT a LOKO

            Vyrazili jsme s Ivou v pátek v 6:20 z Radnic vlakem s tím, že pojedeme po lyži. V Plzni jsme posnídali a dali si pivo. Ve vlaku si k nám přisedl Zdeněk Pliml a cesta do Rudy utekla rychle, jelikož Iva vymýšlela bezva hry. V 10:30 jsme v Rudě, na Samotách dáváme pivo a polévku a vyrážíme směrem na Polom. Není sníh, tak to zatím připomíná SKIALP. Na zámecké zahradě už je sněhu dost, a tak nasazujeme lyže. Zdeněk se okamžitě trhá a jdeme s Ivou sami. Po dlouhém stoupání jsme na Polomu. Užíváme si úpně modré oblohy a hrajeme si s foťákem. Bylo tam fakt krásně. Potom sjíždíme směrem na jezero Laka, ale není tam stopa,tak zahýbáme na Hůrku. Sjezd z Polomu byl zmrzlý a Iva se neubránila ošklivému pádu. Naštěstí si jen narazila koleno. Dole na Hůrce už není dostatek sněhu, tak opět jdeme po svých. Ale vůbec nám to nevadí. U Formbergu nad Prášilama už je sněhu dost, ale my už jen jíme a lyže nenasazujeme. Asi v 17:00 jsme v Prášilech a hned zalézáme na pivo ke Škardům. Výborná polévka a dobré pivo. Asi v 18:30 jdeme na chatu KČT a ubytováváme se. Asi v osm chceme vyrazit na pivo, ale Iva usíná a já v zápětí vedle ní. Jenže jsem se asi ve 21:30 vzbudil, zodpovědně vstal a šel na pivo. Ještě se to rozjelo a šlo se spát později.
            V sobotu ráno vyrážíme v 9:00 na Modravu. Sněhu je tu všude dost a počasí nádherné. Jedeme trasou Modrava-Březník-Černá Hora-pramen Vltavy-Černá hora-Modrava. Po lyžařské asi 30-ti kilometrové trase zasedáme do Arniky a dáváme dršťkovou, svařák a pivo. Asi v 17:00 odjíždíme zpět do Prášil. Bezvadný den se super počasím. Večer odcházíme s Ivou do hospody o něco déle. Dáváme večeři, nějaké pivo a v pokročilejších hodinách večerních končíme v lyžárně u vodní dýmky a s kytarou. O5 fajn večer.
            V neděli už se počasí pokazilo, a tak vyrážíme rovnou domů. Vcelku to byl fajn víkend, výborné počasí a spousta srandy. Nutno vyzdvihnout pátek, kdy i přes to, že jsme nejeli jen na lyžích, to byla špičková túra. Vzhůru na další víkend.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář