Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šumava Zhůří

16. 12. 2008

Šumava – Zhůří – chajda

Kdy?    12.-13.12.

Kdo?   Fanda Jeřábek, Fanny Klepsa, Franta Kebrle, Helena Ringlerová, Honza Ringler, Petr Janata, Jana Janečková, Dobra Šrámková, Vojta Tomášek

            Vyrážím již v pátek ráno. Tentokráte sám, protože se mi nepodařilo nikoho zlákat. Šlapu si to kolem šesté ráno po Radnicích směrem na nádraží, přes rameno lyže a chumelí. Po pár přestupech jsem kolem 10:00 v Sušici. Sněhu tu moc není,a tak lyže připevňuju na batoh a začínám nasazovat tempo. Nejprve jdu 3 km do centra po žluté a pokračuji po červené kolem řeky. Procházím červené dvorce, Nuzerov, Nové Městečko, Annín(první kemp u nás r. 1960), dále stoupám na impozantní vrch Mouřenec(úžasné místo), Radešov a jsem na místě v Rejštejně. Jenže je moc brzy a musel bych dlouho čekat. Takže ještě procházím okolí Kašperských hor. Skoro za tmy přicházím znovu do Rejštejna. Zasedám k Černé růži a dávám polévku s Pardálem. Kolem 19:00 přijíždí kamarádi. Mírně se občerstvují a pokračujeme v 6 lidech v jednom autě na Zhůří. U cesty necháváme auto a míříme po  čuchu do chatičky na bývalou huť. Zatápíme v kamínkách a uvelebemujeme se u stolu a jíme a pijeme samé dobré věci. Nakonec usínám na lavici.

            Ráno trochu zaspíme, ale nevadí. Snídáme a stoupáme kolem pece k autu. Bereme lyže, přijíždí zbytek kamarádů a už jsme ve stopě a po sléze na Horské Kvildě u krbu v hospůdce. Polévka, jeden Pardál a opět na lyže. Jedeme na Kvildu a dále k pramenům Vltavy. Sněhu dost, sluníčko, ideál. Vracíme se trochu jinou cestou na Kvildu. Dáváme polévku, utopence, dvě piva a pokračujeme zpět na Horskou Kvildu. Za tmy jsme u aut a jedeme domů. Krásné dva dny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář