Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoce 7.4.-9.4.2007

18. 12. 2007

Velikonoce 2007

7.4.-9.4.2007

         Počátky Velikonočního trempu byli dosti zvláštní. Nejdříve jsme se rozhodli jet do Brd. Jenže v týdnu všichni opadli a zbyli jsme jen dva. Tak jsme akci zrušili s tím že o víkendu vyjedeme na celý den na kola. Ale co se nestalo! Prostě sem si vzal do hlavy že na Velikonoce v posteli spát nebudu. Byl sem odhodlán jít sám. Zbalil sem si a ozval se Honzovi. Chytnul se, a tak jsme v sobotní ráno vyrazili.

         Ráno máme sraz v 10:00 v Radnicích. Na to že v pátek večer byla zábava, jsme docela OK! Jdeme po červené směrem na Kamenec. Je chladné počasí a zataženo. S Kamence přicházíme k Radnickému potoku. Cesta kolem vody je příjemná a užíváme si jarní počasí. Když jdeme okolo bývalé „Kapkovo vily,“ myšlenkami se vracíme tak o 15 let zpět. Právě tehdy se tu oběsil tento prašivý a dosti vlivný komunista. U Nového Mlýna zažíváme první adrenalin. U zbourané lávky hledáme místo pro brodění, ale marně. Tudíž zažíváme zajímavý přechod lávky ležící ve vodě. Balancování s batohy bylo zajímavé. Ještě několik lávek, srubů, mýtin a vůbec probouzející se přírody a jsme na Rakoluskách. Vaříme oběd a po menším relaxu jdeme do Hřešihlav. Dole u řeky potkáváme pár prvních chatařů a s chutí začínáme stoupat na Chlum, v půlce se ovšem už jen s nechutí potácíme do kopce.

          Na Chlumu se při otvírání plechovky piva stala nehoda. Zrakvil sem si palec takovým způsobem, že mi ho musel Bohy ovázat fáčem a ještě prosakoval. A to jsem ještě zapomněl že před tím na Rakoluskách jsem si nožem rozřízl palec na druhé ruce. Takže už ani nevypadám jako tremp, ale jako válečný veterán. S Chlumu sestupujeme na Zvíkovec. Hledáme otevřenou hospodu, ale je to složité. Na návsi hraje nějaká dechovka a je tam zabijačka, ale lidi divně koukají, asi by jsme nebyli vítáni. Jeden domorodec se nás dokonce ptal jestli jsme zdraví a potom nás poslal 1,5 Km k řece, tam prý jest hospoda otevřená. Bohužel když přicházíme, je zavřeno a zamčeno. Prokletá vesnice! Tak se nakonec ještě otáčíme a putujeme do Podmokel. Zde v hospodě dostáváme ještě i jídlo. Přijel nás sem navštívit Míra Havel. Už za tmy nás ještě čeká noční přesun k Terešovské Huti, zde nocujeme.

         V nedělní ráno máme namrznuto i ve stanu. Ale za svítání se otepluje a díváme se na jasnou oblohu. Z místa noclehu pokračujeme po zelené ke kostelíku sv. Vojtěcha a dál do Třebnušky a na „Drahňák.“ Ve vesnici obědváme a míříme rovnou na Chotětín. To už jdeme po červené na Rovný a do Lhoty pod Radčem. Tam se 2 hodiny válíme na návsi a potom jdeme do hospody na večeři a pivo. Plni energie potom jdeme na hrad na Radči a přímo tam stavíme stan. Dáváme druhou večeři a ukrýváme věci. Důvod? Zahajujeme noční pochod do 2 Km vzdálené hospody. Sestup za tmy byl OK! Výstup po pár pivech kupodivu taky bez bloudění. Přicházíme, věci máme všechny a rozděláváme oheň. Hluboko v noci jdeme spát.

         Ráno vstáváme déle, vaříme, sušíme, fotíme, balíme, prostě si užíváme závěr trempu. Sestupujeme po zelené, žluté a červené až do Radnic. V pondělí ve 13:00 jsme tedy doma a máme zase několik super zážitků a fotek. Celkem jsme ušli asi 55 Km. Bezva akce.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář