Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přihlouplost české populační většiny

5. 12. 2008

Přihlouplost české populační většiny

            Mohutnost s jakou mi šokovali letošní krajské volby, je ohromná a ještě stále aktuální. Stále jsem nedokázal překousnout že český volič je trouba který jde za jakousi imaginární jistotou. Ukázalo se že český občan je slepý a bezohledný ke svým potomkům, snaží si žít dobře a to co bylo, či hůř co ještě bude, ho absolutně nezajímá. Opravdu nevím jestli je to pouhá hloupost a nebo opravdu velká bezohlednost na budoucí generace tohoto národa. Sociální politika je v současné situaci přežitek, který si nemůže dovolit žádná země. Koneckonců jak to dopadlo na Islandu, či v Maďarsku s jejich úžasnou a vytrvalou sociální politikou již od dob pádu komunismu. My měli štěstí že nám nějaký čas vládla pravicová vláda. Ovšem tyhle „pěkné“ časy jsou skoro pryč. Nevěřím že do vládních voleb v roce 2010 se čeští lidé naučí myslet. Co s tím může dělat 20% menšina stálých pravicových voličů? Z mého pohledu mám pouze dvě řešení, jedno je nemít děti a tím být zodpovědný za své činy, protože plodit děti do sociálního a zadluženého státu je nezodpovědné. Druhá varianta je vybrat si jinou zemi pro svůj život, kde nekvete blbost na oranžovém trávníku a lidé jsou tam rozumě liberalizovaní.

            Ani naše modré ptactvo není úplně ideální volba, ale pořád je to menší zlo než nafukující se Paroubek, který bohužel vždycky splaskne než aby prasknul. Paradoxně se spousta věcí ve státě prolíná a přitom si odporuje. Například většina obyvatelstva nevychází v dobrém s romskými spoluobčany, ale ta samá většina zároveň volí sociální politiku která tuhle sortu lidí evidentně podporuje. Ovšem zřejmě stačí zaplatit za naštvaného občana třicet korun u lékaře a hned je s každým kamarád. Důsledkem toho potom není na opravy silnic v krajích, na školství a ostatní věci. Což ve finále vyvolává efekt totální černé díry a zadlužení. To jest pohled do příštích čtyř let. Nejde přeci je dávat a nebrat. Že by si snad pan Paroubek chtěl hrát na Jánošíka? Problém je ten že za chvíli nebude komu brát.

            Závěrem snad zauvažovat a vymyslet si nouzový plán. Kam utečeme před oranžově-rudým zářením? Jsou dvě varianty, západ a východ. Pro příznivce radaru to bude jistě západ a pro ty co asi stále ještě trochu tíhnou k velkému bratrovi východ. Nechcete radar, máte to tu, závratná procenta komunistů ve volbách a hroutící se stát. Já osobně si místo pro útěk nechám pro sebe, aby tam nebylo moc plno. Lidská blbost nezná mezí a jak řekl klasik: tady nepomůže ani pán bůh, ještě že jsem ateista-zaplať „pánbůh“.

 

                                                                                                       Petr Janata ml.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář